במידה והינך נדרש לייצוגו של עורך דין הוצאה לפועל ככל הנראה, הגעת לחובות גדולים בין אם זה בעסק הפרטי שלך ובין אם זה ההתנהלות הפיננסית הלקויה שלך. כאשר חברה או אדם נמצאים בחובות גדולים זה משפיע על הרבה היבטים בחיים שלהם מהשלב שבו בעצם מתחילים לעקל להם רכוש עד הרגע שהם כבר לא יכולים לצאת מגבולות הארץ מכיוון, שהם חייבים הרבה כסף לשירותים ציבוריים לרוב – בנקים. בשלב זה תיכנס פעולת הייצוג של עורך דין הוצאה לפועל.

עורך דין מסוג זה הינו מומחה ובעל הידע המקיף והנדרש לכל התחומים והבעיות שיכולים להיווצר, עקב חובות גבוהים שנוצרים ללקוחותיו, כגון: תהליך של עיקול מסיבי של נכסיו של הלקוח, עיכוב יציאה מן גבולות המדינה, שלילת רישיונותיו של הלקוח, לקיחת רכבו ממנו ועוד מגוון של דברים אשר קוטעים את רצף יומו של הלקוח ומשאירים אותו ללא פרוטה עקב, חובותיו הגבוהים. מטרתו של עורך דין הוצאה לפועל זה, להגן על הלקוח באופן בו הוא נותן לו את הכלים להתמודד מול המציאות החדשה.

עורך דין הוצאה לפועל, מכיר את החוק בו בעצם אדם מגיע למצב של פשיטת רגל ומרגיש חסר כל וחסר אונים ויודע בדיוק כיצד ניתן להגן עליו מפני החוק אשר משאיר אותו ללא דבר. ההגנה של הלקוח זה הדרך בה עורך הדין נמצא שם למענו בכל שלב ושלב ונותן לו את היכולת להתמודד מול הנושים באופן בו לא יאבד כל נכס ורכוש אשר קיים ברשותו.