ישנן לא מעט סיבות בגינן ישנו צורך לשכור את שירותיו של עורך דין משפחה. כגון: נישואין, גירושים, הסכמי ממון, משמורת על ילדים, צוואות, הפרדת רכוש ועוד כל דבר, שקיים ויוצר את קשרי המשפחה. למרות שכאשר עורך דין מכל סוג מייצג לקוח וצריך לשמור איתו על יחסים חיוביים לקוחות של עורך דין משפחה, החיבור שלהם לאותו עורך דין הינו גבוה בכמה רמות עקב הנושאים האישיים שקשורים לחיי משפחה או בניית משפחה מטופלים. לכן, ישנה חשיבות לכך שעורך הדין ששרכתם את שירותיו יהיה אדם שתוכלו להיפתח אליו כך שיוכל לטפל במקרה שלכם כשבידיו כל הנתונים.

כאשר מטופל מקרה אשר קשור לדיני משפחה בו עורך דין מסוג זה מטפל, הדיונים אינם נערכים בבתי דין גדולים ורגילים אלא בבתי דין מיוחדים, כגון: דתיים, בית משפט המטפל בעניינים של משפחה ועוד. המקרים מטופלים באופן זה מכיוון שכאשר, מעורבים קטינים בפרשייה יהיה ניתן לפתור את הבעיה בדרכים מתאימות יותר ותהיה אפשרות לעורכי הדין לנתינת פרשנות רחבה יותר אשר לרוב חורגת מגבולות של דינים הקשורים לראיות.

צריך לזכור שבחירה של סוג זה של עורך דין הינה מאוד שונה מבחירת עורך דין רגיל וכאשר מטופלים נושאים שמאוד קרובים לליבנו ברמה האישית ישנה חשיבות מרבית לכך שאותו עורך דין המטפל במקרה שלנו ימצא המתאים ביותר מבחינת גורמים אישיותיים ויכולות נדרשות. לעורך הדין יש יכולת להעריך האם המקרה שלכם אבוד או בעל סיכויים לכן, התייעצו עימו כי לו יש את הכלים הנדרשים לעזור לכם.